Başkan'dan Tigris Gazetesine Önemli Açıklama

29-11-2018 saat 22:13 de oluşturuldu

“Rant İçin Diyarbakırspor’a Musallat Olan Çevreler Var”
Kulüp Başkanı Şehmus Akyıl,bölgenin ortak sevdası olan Diyarbakırspor’u yeniden ayağa kaldırma mücadelesi başlattıkları süreçte bundan rahatsız olan bazı çevrelerin tekrar harekete geçerek bir takım hesaplar için önlerine engeller koymaya çalıştığını söyledi. Akyıl,”Diyarbakırspor kulübüne zamanında tesis ve kalıcı eser kazandırılması amacıyla zamanında tahsis edilmiş bir arsa var. Yıllardır bu arsayı rant ve peşkeş  sağlamak amacıyla satmak isteyen bir grup var. Bunların kim olduğu kamuoyu tarafından biliniyor,biz de biliyoruz. Gün geçtikçe bazılarının niyeti ve hesapları da ortaya çıkıyor. Birileri bu rantı sağlamak için Diyarbakırspor yeniden canlanmasın yerinde saysın,hatta kapansın istiyor. Ne bizler ne de Diyarbakır halkı buna müsaade etmeyecektir. Niyetinin ne olduğu bilinen ve ilişkileri gün geçtikçe deşifre olan bir şahıs Diyarbakırspor’u aile şirketi gibi kullanıyordu,biz buna dur dedik ve kulübü kendisinden kurtardık. Şimdi kendisiyle birlikte hareket eden çıkar çevreleriyle beraber her yola başvuruyor.

“Vali Bey Duyarlı,Yoksa Çoktan Satmışlardı”
Bu şahsın Diyarbakır’da savcılığa şikayet etmediği,bu yolla tehdit etmediği kimse kalmadı. Benim şahsımla ilgili devam eden bir davada gizli olması gereken ve ikinci şahıslara verilmemesi gereken özel bir dosya ile ilgili belge bu şahıs tarafından sosyal medyada paylaşılıyor. Bu şahsın arkasında kimler var,kim neden koruyor ve destekliyor?. İşin yargı boyutunda kimler var?.Yargıyı kendi kişisel ve kirli amaçlarına alet edenler inanıyorum ki bağımsız ve tarafsız yargı tarafından ortaya çıkarılarak gereken yapılacaktır. Bizler de bu konuda hukuki yollara başvurduk. Arsayı satıp rant sağlamak ve peşkeş çekme oluşumunun içinde kimler var,valiliğin şerh kararına rağmen neden bu arsa peşkeş çekilmek isteniyor?
Allah’tan valilik bu konuda hassas,sayın valimiz her şeyin farkında yoksa bunlar çoktan amaçlarına ulaşmışlardı.Adalete ve yargıya olan güvenimiz tamdır,inşallah Diyarbakırspor’un yakasına yapışan ve halen de rant sağlamayı planlayan kişiler ve gruplarla ilgili gereğini yapacaklardır. Diyarbakırspor sahipsiz değildir. Halkımız ve taraftarlarımızdan tam destek bekliyoruz” dedi.