Gaffar Baba'nın Emaneti Hoşgeldin

12-11-2018 saat 15:15 de oluşturuldu

DİYARBAKIR 1.Amatör Liginin önemli karşılaşmasında Çüngüş Gençlikspor’a konuk olan Diyarbakırspor çiçeklerle coşkulu bir şekilde karşılandı.

İlçe Stadında oynanan karşılaşmaya Çüngüş ekibi  sahaya  “Gaffar Babanın Emaneti DİYARBAKIRSPOR Çüngüş’e Hoşgeldiniz” pankartı ile çıktı. İki Takım kafilesinin birlikte taşıdığı pankart seyircilerden büyük alkış aldı.

Çüngüş Gençlikspor Kulüp Başkanı Nazım Yıldızhan ve Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Şeyhmus Akyıl birlikte seyirciyi selamladılar. Dosluk gösterilerinin ön plana çıktığı karşılaşmaya çok iyi başlayan Yeşil-Kırmızılı ekip, başta sona üstün olduğu karşılaşmada sayısız gol fırsatından yararlanamadı.Maçın sonlarında doğru ev sahibi ekip yakaladığı iki pozisyonu da gole çevirerek maçtan 2-0 galip ayrıldı.Ligde tek yenilgisiz takım olan Çüngüş Gençlikspor 4 maç sonunda 10 puanla bu haftanın lideri oldu. Diyarbakırspor ise 7 puanda kaldı.

Maç sonunda sonuç ne olursa olsun iki ekipte biribirine sevgi ve centilmence dostlukla birbirilerine sarılarak kol kola sahadan ayrıldılar. Çüngüş Gençlikspor Başkanı Nazım Yıldızhan maç sonunda Diyarbakırspor kafilesini yemeğe alarak jest yaptı. Yeşil-Kırmızılı ekibin Başkanı Şeyhmus Akyıl, maç sonrası yaptığı açıklamada, Çüngüş’e adım attıklarından itibaren çok iyi ağırlandıklarını belirterek şunları söyledi: “Sonuçtan çok dostluğun ön plana çıktığı bir karşılaşma oldu. Gerek maç öncesi, gerekse maç sonunda iki ekibin futbolcuları, teknik heyeti ve yöneticileri dostça bir tablo ortaya koydular. Çüngüş Gençlikspor Başkanı Nazım Demirhan’a buradan çok teşekkür ediyoruz. Maç sonrası kafilemizi  yemeğe almadan bırakmadı.Çüngüş halkına, Belediyesine, taraftarlarına, Yönetimine çok teşekkür ederiz.  Çüngüş’te yine bizlere destek olan Büyükşehir Belediyemizin bizlere tahsis ettiği otobüsle geldik, Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cumali Atilla olmak üzere, Büyükşehir Ulaştırma Daire Başkanı Rıfat Ural, ve Büyükşehir Sağlık Daire Başkanı Faysal Hatipoğlu’na buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bugün mağlup olduk, daha çok maç var, amacımız sezon sonunda süper amatöre yükselmektir. Bu arada her karşılaşmamızda bizlerin en büyük destekçisi olan Spor Yazarı Ali Yılmaz hiç bir karşılaşmada bizi yalnız bırakmadı. Her türlü sorunda yanımızda yer alıyor. Kendisine de çok teşekkür ederim” dedi.