Değerli Diyarbakırspor Kulübü Ailesi,

2018 yılının Ağustos ayında Diyarbakırspor Kulübü başkanlığına atandım. 46 yıllık köklü bir tarihi olan kulübümüz maalesef, bazı insanların kendi tekeline dönüştürdüğü, yönetimleri sadece aile bireyleriyle oluşturduğu bir kulüp haline getirilmiş. Öncelikle bu duruma bir dur demek, kulübün gerçek sahibi olan Diyarbakır halkının tekrar üyelik ve yönetimlerde yer almalarını sağlamak adına olağan üstü kongre kararı aldık. Tekrar atanan değil seçilen başkanlar olacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Değerli Diyarbakırlılar,

Diyarbakırspor Kulübü 1968 yılında kurulmuş, bir çok başarı elde etmiş köklü ve kıymetli bir değerdir. Bu kulüp hiç kimsenin şahsi aile derneği veya şahsi şirketi olamaz. Bu kulüp tüm Diyarbakırlıların ortak değeridir. Kulübümüze maddi ve manevi emeği geçmiş çok kıymetli başkan ve yönetimler olmuştur. Kulübümüz için elini taşın altına koyan herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bunlardan biri de Amcam Abdullah Akyıl dır. 2005 yılında Efsane Diyarbakırspor'da başkanlık görevini yerine getirmiş ve 570 Bin TL'yi kıymetli kulübümüze hibe etmiştir. Kulübümüze olan sevdamızın para ile ölçülemeyeceğini göstermiştir.

Lakin şuan Diyarbakırspor'un içerisinde olduğu durum kabul edilemez. En üst ligler de fırtınalar estiren, mazisi başarılarla dolu olan efsane bir kulübün tekrar layık olduğu yerlere getirilmesi en büyük hedefimizdir. Olağan Üstü Kongrede yepyeni bir yönetim listesiyle aday olacağız. Seçildiğimiz taktirde hedefimize kenetlenerek, bunu gerçekleştirmek için gece gündüz tüm mesaimizi harcayacağız. 

Değerli Diyarbakırlı sporseverler;

Gerek Diyarbakır'da yaşayan gerekse de gurbette yaşayan hemşehrilerimizin kalbi Diyarbakırspor için attığını çok iyi bilmekteyiz. Kulübümüz şuanda yerel amatör liglerde mücadele etmekte ancak amatör bir zihniyetle yönetilmeyecek. Başarı söylemle değil, proje ve üretimle elde edilmektedir. Diyarbakırspor  her branşta bulunduğu liglerden üst liglere çıkması için idari, yönetimsel ve sportif anlamda profesyonelleşecek. Hareket kabiliyetinin hızlı olması gereken atılımlar yapacak.

Efsane kulübün, efsane web sitesi "www.diyarbakirspor.org" resmi internet sitemiz kurumsallaşma adına atmış olduğumuz en küçük adımlardan bir tanesidir. Efsane Diyarbakırspor, lig olarak amatörde olabilir lakin gerek kökeni gerekse gelenekleri itibari ile profesyonel bir kulüptür.

Son olarak;

Efsane Diyarbakırspor'umuz öncelikle adım adım layık olduğu seviyelere geleceğinin altını tekrar çizmek istiyorum. Bu bilinçle hedeflerimize yürüyeceğiz. Elbette önümüze engeller çıkacak, başarılı olmamızı istemeyecek odaklar olacaktır. Kulübümüzün geleceği için tek bir kişinin değil, siz değerli Diyarbakırlıların desteğine ihtiyaç duymaktayız. Elele vererek her türlü zorluğun üstesinden geleceğimize olan inancım tamdır. Bu meşakatli yolda siz değerli Diyarbakırlıları Efsane kulübümüze destek vermeye davet ediyorum. 

Şeyhmus AKYIL
Diyarbakırspor Kulübü Başkanı